Zvolte si typ nemovitosti

Proč je důležité při prodeji správně stanovit cenu nemovitosti?

Proč je v dnešní době více než kdy jindy velmi důležité stanovit správnou prodejní cenu nemovitosti a proč byste si měli zvolit právě makléře, který pracuje se skutečnými daty se dozvíte v našem článku.

Realitní trh se během posledního roku značně obrátil, nabídka nemovitostí meziročně stoupla o více než 100%, poptávka místy klesla o 80%, stručně řečeno, domů a bytů je v nabídce mnoho a poptávajících velmi málo. Kupující mají na výběr nemovitosti oproti rokům 2020 a 2021 mnohem více času, nic je netlačí a mohou si často domluvit slevu. Odpadla nám na trhu velká skupina poptávajících, a to klienti, kteří by pořizovali svou nemovitost za pomoci hypotečního úvěru. Prodat nemovitost je tak dnes otázkou měsíců a ne dnů, jako tomu bylo v minulých letech. V tuto dobu je více než kdy jindy potřeba správně stanovit cenu nemovitosti za pomoci profesionálního odhadu. Nebavíme se jen o projetí aktuální nabídky a vytvoření jakéhosi průměru, protože i dnes naleznete v nabídce nemovitosti, jejichž cena dávno neodpovídá realitě a je značně přepálená. Náš realitní tým si už léta zakládá na profesionálních odhadech, ať už se výsledný odhad majiteli líbí, nebo nelíbí, naší povinností je sdělit skutečnost, nemovitosti prodáváme, nenabíráme do nabídky kvanta bytů a domů, abychom je tam roky vystavovali, spolupráce při prodeji musí dávat smysl nám i klientovi a poslední co chceme je připravit někoho o čas i peníze. A právě o čas i peníze často majitelé přichází špatným výběrem makléře, který nedokáže stanovit prodejní cenu, pouze většinou na schůzce odkýve majiteli jeho představu a jako „profesionál“ se tak spoluúčastní na pořádném maléru, který ve výsledku majitele přijde velmi draho. Bohužel se totiž nabídky posouvají i v čase a na to velmi málo prodávajících myslí, nakonec tak plno nabídek stejně končí na nižší ceně, bohužel o promarněné měsíce později, kdy už ani původní cena nemusí být aktuální a o byt, nebo dům pak není zájem. My stanovujeme cenu na základě relevantních dat a těmi jsou pro nás stavebnětechnický stav nemovitosti a reálné prodeje, pracujeme s daty z katastru a majitelům předkládáme data z reálných prodejů. Nikdy neděláme odhad na dálku, pokud byt, nebo dům reálně neprojdeme, nezjistíme případné vady, ať už fyzické, nebo právní, nepředáme z ruky odhad, který nebude úplný. Naši klienti si naší spolupráci chválí z toho důvodu, protože se na nás obrátili jako na odborníky a řídili se během prodeje našimi radami a proto byl v 99% našich případů prodej úspěšný.

Nedělejte stejnou chybu, obraťte se vždy na profesionála, prodej nemovitosti je seriózní věc, naše poradenství je zdarma a naše rady Vám ve výsledku mohou ušetřit peníze, čas i nervy.

Dvořák & Petrášková reality

Zpět na Aktuality