Zvolte si typ nemovitosti

Prodávají se nemovitosti jak na běžícím pásu? Proč developeři zdražují?

V dnešním článku se dozvíte, v jaké kondici se realitní trh aktuálně nachází a zdali jsou informace, které v posledních měsících často uvádějí média, ohledně růstu cen nemovitostí pravdivá.

Říka se, že se nemovitosti „neprodávají“, jak tomu ale skutečně je?

Počet prodaných bytů byl v roce 2021, dle dat z Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (ČÚZK) v prvních šesti měsících 37 757. V letošním roce 2023, se ve stejné časové ose prodalo 27 230, jedná se o zhruba 23% pokles prodaných nemovitostí. To se může zdát jako málo, vzhledem k tomu, že se nacházíme v období recese, realitní a hypoteční krize.

Daň z nemovitosti v roce 2023

Stali jste se v minulém roce vlastníkem nemovitosti (bytu, domu), či pozemku, je vaší povinností zaplatit daň z nemovitých věcí příslušnému finančnímu úřadu do 31.5.2023.

Proč je důležité při prodeji správně stanovit cenu nemovitosti?

Proč je v dnešní době více než kdy jindy velmi důležité stanovit správnou prodejní cenu nemovitosti a proč byste si měli zvolit právě makléře, který pracuje se skutečnými daty se dozvíte v našem článku.

Chcete si koupit novou nemovitost ze zisku z vámi prodávané nemovitosti?

V tomto článku se dočtete o možnostech a osvědčených způsobem realizace takového typu prodejního případu.

Jste vlastníkem nemovitosti a nevíte jestli ji prodat, nebo pronajmout?

Vlastníte nemovitost a přemýšlíte nad tím, jestli je vhodná doba pro její prodej a nebo pronájem? V našem článku se dozvíte výhody a úskalí obou těchto cest.

Je vhodná doba pro nákup nemovitostí?

Doba na trhu s realitami se mění, ceny nemovitostí jdou dolů, úrokové sazby hypotečních úvěrů stagnují na hranici 6%. Je vhodná doba kupovat?